МИХАЙЛО ЛЕРМОНТОВ


Михайло Лермонтов народився 3 (15) жовтня 1814 року у родині офіцера, виховувався бабусею.

Майже все своє дитинство Лермонтов провів у неї в садибі в Тарханах.

Після домашньої освіти в біографії Лермонтова почалося навчання в університетському пансіоні Москви (1828-1830). Там були написані перші вірші Лермонтова.

Потім у житті Лермонтова проходило навчання в Московському університеті (1830-1832). В цей час Лермонтов сильно захоплювався твори Фрідріха Шіллера і Вільяма Шекспіра і Джорджа Байрона.

Після навчання в університеті він два роки провів у школі гвардійських подпрапорщиков Петербурга.

У 1834 році почав служити в Гусарському полку в Царському селі. Популярність до поета приходить разом з виходом вірші «Смерть поета» (1837), присвяченого смерті Олександра Пушкіна. За цей твір Лермонтов був заарештований і відправлений у заслання. Завдяки старанням бабусі і наближеного до імператорові Василю Жуковському покарання вдалося дещо пом’якшити.

По дорозі на Кавказ Лермонтов на місяць зупиняється в Москві. Тоді ж було написано твір Лермонтова «Бородіно» (1837) до річниці битви.

Під час кавказької посилання творчість Лермонтова тільки розквітає: крім літератури він займається ще живописом. Завдяки клопотанням бабусі повертається в Петербург, відновлюється на службі.

Подальше творчість в біографії Михайла Лермонтова пов’язано з редакцією «Вітчизняних записок».

За дуель із сином французького посла Е. Барантом поет знову відправлений у заслання на Кавказ (1840), де бере участь у військових діях.

Лірика Лермонтова має властивість відчуженості, тяжіння до вічності. Найголовніші твори Лермонтова: «Парус» (1831), «Маскарад»(1835), «Боярин Орша»(1835-1836), «Мцирі» (1839), «Бородіно»(1837), «В’язень»(1837), «Демон»(1839), «Герой нашого часу» (1838-1840) вважаються шедеврами літератури.

«Спадщина Лермонтова увійшло в плоть і кров російської літератури», — так коротко і точно А. А. Блок визначив роль великого письменника і його творів в історії літератури.

В П’ятигорську, повертаючись з другої посилання, Лермонтов зустрів старого товариша Мартинова. Той, образившись на злий жарт поета, викликає на дуель Лермонтова. 15 (27) липня 1841 року на цій дуелі Лермонтова наздогнала смерть.

Download
М. Лермонтов Герой нашего времени.pdf
Adobe Acrobat Document 460.4 KB